יום שישי , אוקטובר 18 2019
הכסף שלי > עסקים > מס חברות בישראל – מהו גובה המס ומידע נוסף
מס חברות בישראל - מהו גובה המס ומידע נוסף
מס חברות

מס חברות בישראל – מהו גובה המס ומידע נוסף

כל העסקים משלמים מס על הכנסותם, יש סוגים שונים של מסים, עסקים שהם חברות בע"מ בישראל (בעירבון מוגבל) משלמים מס שהוא מס חברות. מדובר על מס שהוא שונה ממס הכנסה על עסקים שהם עוסק מורשה או עוסק פטור.

כאן נסביר לכם מהו המס ומה שיעורו.

מהו מס חברות?

מס חברות הוא מס הכנסה על חברות בע"מ בישראל, הוטל על הרווח ברוטו של עסקים. כלומר, על הרווח שלאחר ניכוי הוצאות מכירות, הוצאות תפעול, הוצאות הנעלה וכלליות והוצאות מימון.

המס מוטל בשיעור זהה על כל ההכנסות באופן לינארי, כך שעסק חברה בע"מ קטן ועסק חברה בע"מ גדול משלמים את אותו שיעור המס על הכנסותיהם. כמובן שמס החברות מוטל על החברה עצמה ולא על בעלי המניות או העובדים.

לפי פקודת מס הכנסה מדובר על מס המוטל על חבר בני אדם שהוא כולל כל גוף ציבורי, מואגד או מואחד, התאחדות ועוד.

מס חברות בישראל

מס החברות בישראל נכון לשנת 2019 עומד על שיעור של 23% מתוך הרווח ככתוב מקודם. מדובר על שיעור מס חברות בטווח בין הנמול לגבוה בהשוואה למדינות אחרות בעולם.

נתונים על מס חברות בעבר:

  • שנת 2019 – 23%.
  • שנת 2018 – 23%.
  • שנת 2017 – 24%.
  • שנת 2016 – 25%.
  • שנת 2015 – 26.5%.
  • שנת 2014 – 26.5%.

מי חייב לשלם מס חברות?

כל חברה ככמוב מקודם, שמוגדרת כך על פי פקודת מס הכנסה, מחוייבת בתשלום מס חברות. המס מוטל על החברה, לא על בעל המניות או שותפי החברה. עם זאת, במקרה של חוב או בעיות תשלום, מס הכנסה יכול להעביר את החבות לתשלום לבעלי המניות.

אי תשלום מס חברות היא עבירה על החוק ודינה קנס ומאסר.

איך לשלם פחות מס חברות?

בגדול, שיעור המס הוא קבוע לכל העסקים. עם זאת, לפי חוק עידוד השקעות הון, ניתן לקבל תמריץ ומענקים מהמדינה (משרד הכלכלה) עבור הקמה של מפעלים, שיפוץ והרחבה ויצירת מקומות עבודה חדשים.

החזר מס

כמו תשלום מס, יש החזר מס. חברה שהגיע להפסד במקום רווח, זכאית לקבל החזר מס מרשות המסים. כמובן, שאם החברה שילמה יותר מדי במהלך שנה, היא זכאית לקבלת חזרה את המס.

הכסף שלי גם בטלגרם: t.me/kesef

אודות הכסף שלי

אתר הכסף שלי (kesef.org.il) הוקם כדי לסייע לציבור החוסכים, המשקיעים, המבוטחים, בעלי העסקים ולכאלו שמעוניינים לקבל מידע מועיל על צרכנות פיננסית, ביטוח, חיסכון והשקעות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *