עבודה בבחירות – כמה כסף תקבלו אם תרצו לעבוד ביום הבחירות?

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

יום הבחירות הוא יום נפלא, יום שבו מצביעים, בוחרים, לא מגיעים לעבודה ו… מקבלים על זה כסף. אבל כמה תקבלו על עבודה ביום הבחירות? התשובה לשאלה זו פשוטה.

אם אתם עובדים בעבודה הרגילה שלכם או בעבודה של בחירות – הכתבה הזו תעזור לכם.

יום שבתון במהלך יום הבחירות

לפני שנדבר על התשלום עבור עבודה בבחירות (ביום הבחירות) או עבודה במסגרת הבחירות, בואו נסביר את יום השבתון. ובכן.. יום שבתון זהו יום שאנחנו לא עובדים בו, זה לא שאנחנו שובתים או מהמילה שבת, אלא פשוט מעין יום מנוחה.

על יום שבתון מקבלים שכר כמו יום עבודה רגיל (בתנאי שעבדתם 14 יום רצופים לפני הבחירות). אם אתם רגילים לעבוד 9 שעות עבודה ביום – אתם תקבלו שכר עבור 9 שעות וזאת ללא צורך להגיע לעבודה.

האם אני חייב לעבוד ביום הבחירות? האם מותר?

חייב? בטוח שלא. בגלל זה קוראים לו יום שבתון, זה יום שלא חובה לעבוד.

לגבי השאלה האם מותר? כן. החוק לא מגביל עובד מלעבוד ביום הבחירות ולכן הוא רשאי לעבוד, אך לא חייב. אם אתם לא מעוניינים לשבת בבית או ללכת לים, אלא גם לעשות ביום הבחירות כסף, אתם יכולים לעבוד.

כמה כסף אקבל על עבודה ביום הבחירות?

בחוק לא כתוב מה יקרה אם עובד יעבוד, רק כתוב שיש לשלם עבור יום הבחירות את השכר הרגיל.

אולם, לפי פסיקות, הסכמים, הנחיות או צווים הקיימים במדינה – על עבודה ביום הבחירות מקבלים שכר של 200%. באופן ש-100% מהם הם עבור השבתון ו-100% נוספים עבור העבודה הרגילה.

איך אדע אם אני זכאי לקבל תשלום כפול?

ככלל, שירותים ציבוריים שונים פתוחים ביום הבחירות ולכן הם אמורים לקבל את השכר הרגיל שלהם. אולם, גם הם זכאים לקבלת תשלום כפול עבור העבודה. מבין השירותים הללו נמנים: תחבורה, בתי אוכל, עובדי מפלגות, שירותי מים וחשמל, בתי חולים, כוחות הביטחון וההצלה ועוד.

אם אתם עובדים – אתם זכאים ל-200%.

עבודה זמנית בבחירות

אם החלטתם לעבוד ביום הבחירות בנוסף לעבודה הרגילה שלכם. כלומר, לתת סיוע ועזרה לצורך מפלגה כשלהי – השכר הוא 200% משכר המינימום + 4% דמי חופשה שנתית מהשכר שתקבלו – כלומר 204% משכר המינימום לשעה (לפי מס' שעות).

קיבלתם כסף? תשלמו מיסים!

על עבודה זמנית בלבד (לא עבודה רגילה אצל המעסיק), ביום הבחירות משלמים מס קבוע של 25% מהשכר שקיבלתם – בלי קשר למדרגות מס הכנסה. נערים עד גיל 18 לא צריכים לשלם מס.

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!

    לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט