כספים אבודים – מהם בכלל ואיך למצוא אותם?

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

לעיתים יש מקרים בהם קיימים כספים וסכומים שהפקדתם בחסכונות פנסיוניים ובמוצרי ביטוח שונים, שנשכחו עם השנים, אשר מכונים גם כספים אבודים או נשכחים. ניתן לאתר את הכספים הללו.

המדריך שלנו.

מהם כספים אבודים?

כספים אבודים אלו הם סכומי כסף שנשכחו על ידי בעליהם במוצרי חיסכון ופנסיה עם הזמן. כספים אבודים במקור היו כספים רגילים שהופקדו עם השנים, אך ההפקדות הופסקו ואז הם קיבלו את הסטטוס הזה.

כספים אבודים נמצאים בתמיד בחשבונות פנסיוניים או בנקאיים לא פעילים. חשבון לא פעיל הופך להיות כך כאשר לא הועברו אליו או ממנו כספים במשך 12 חודשים.

למה חשוב למצוא אותם?

כספים אבודים הם הכספים שלכם, ששכחתם אותם לאורך הזמן. אז האינטרס שלכם הוא למצוא אותם והחשיבות הבסיסית ביותר זה שמדובר על כסף שמשמש אתכם ליציאה לפנסיה ולחסכונות לטווח ארוך.

בנוסף, מעבר לכך שאם אתם לא עושים עם זה שום דבר, הרי שאתם סתם משלמים עליהם דמי ניהול גדולים, שאוכלים את יתרת החיסכון הקיימת בחשבון. זה אומר שנשאר לכם פחות כסף עם הזמן.

איך מוצאים אותם?

אם אתם רוצים למצוא את הכספים האבודים שלכם, אתם יכולים להיעזר בשירות הר הכסף הממשלתי. כאשר השירות הפרטי נותן לכם מידע נוסף, סיוע והסבר ופרטים נוספים.

מה עושים עם כספים אבודים?

אחרי שמצאתם את הכספים האלה, אתם יכולים להחליט מה עושים איתם. בדרך כלל מעבירים את הכספים לחשבונות פנסיוניים אחרים שאתם מנהלים, במיוחד חשבונות שיש להם פעילות.

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!

    לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט