נט המשפט – איך לעיין בתיקים משפטיים ולהגיש תביעה אונליין?

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

צריכים לעיין בתיקים משפטיים או להגיש תביעה אונליין נגד אדם או עסק? אפשר לעשות זאת הכל באמצעות מערכת נט המשפט של הרשות השופטת.

הנה כל המידע בנושא.

מהי נט המשפט?

נט המשפט היא כלי דיגיטלי של מערכת בתי המשפט בישראל המציגה את כל התיקים המשפטיים וגם ההליכים המשפטיים במסגרת אותם תיקים, בצורה דיגיטלית באינטרנט. מערכת נט המשפט מאפשרת לנו לעיין בתיקים המשפטיים שלנו, להוריד קבצים ומידע, להגיש מסמכים ואפילו להגיש תביעה חדשה מקוונת.

במילים אחרות, דרך המערכת אפשר לאתר את כל התיקים המתנהלי בבתי המשפט ובבתי הדין בישראל, לצפות ביומן הדיונים, לאתר פסקי דין, לעקוב אחר החלטות בתיק, לעיין במסמכים, להגיש כתבי טענות או בקשות או הודעות, כמו גם לפתוח תיקים חדשים.

אפשר גם לעיין בתיקים הפתוחים לציבור, למעשה רק בהחלטות או פסקי דין ובמועדי הדיון בהם, אך לא בשאר הדברים.

למי זה מתאים?

כל אדם בישראל שרוצה לבדוק את התיקים לגביו או להגיש בקשות למינהן.

איך משתמשים במערכת?

כדי לבצע את הפעולה הרצוייה, עליכם קודם כל להיכנס לאתר נט המשפט הממשלתית ואז לבצע את הפעולה. יש להזדהות כדי לעיין בתיקים אישיים.

כדי להזדהות, צריך להשתמש במערכת ההזדהות הממשלתית של אתר gov.il או עם כרטיס חכם אלקטרוני שאותו צריך לרכוש. כמו כן, עליכם לבחור את הצד שלכם בתיק האם אתם בעל עניין (אחד הצדדים) מיופה כוח, בעל היתר עיון או עובד חברת תמלול.

לאחר מכן, תוכלו לעיין בכל התיקים, לבצע את הפעולה הרצוייה.

לכניסה למערכת לחצו כאן.

איך להגיש תביעה קטנה במערכת?

אתם יכולים להגיש תביעה קטנה, תביעה אזרחית של אדם כנגד אדם או עוסק, עד לתקרת סכום תיק בהליך של תביעה קטנה. מדובר על סדר דין קצר ומהיר.

כדי לעשות זאת, עליכם להזדהות במערכת ואז ללחוץ על פתיחת תיק. בהמשך יופיע ממשק שמסביר לכם מה לעשות בכל שלב, כך שצריך למלא אחר ההוראות.

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!

    לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט