תיאום מס באינטרנט – איך לתאם הכנסה ללא הגעה לרשות המיסים?

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

תיאום מס הכנסה היא פעולה שנדרשת עבור לא מעט עובדים ישראל, לא כולם יודעים אך אפשר לעשות תיאום מס באינטרנט ללא הגעה למס הכנסה. מדובר על פעולה לא מסובכת ואפשר לעשות אותה לבד גם מהבית, או עם מייצג כמו רואה חשבון או יועץ מס.

כאן נסביר לכם איך תוכלו לעשות זאת.

מה זה תיאום מס הכנסה?

מס הכנסה בישראל עבור עובדים מחושב באופן שנתי, אך מחוייב בפועל באופן חודשי על ידי תלוש השכר של המעסיק. כלומר, המס מחושב בתחילת השנה, ולא ידוע מה יכול לקרות במהלך כל שנת המס עד לסיומה.

המשמעות היא שיש 3 מקרים בסוף השנה והם: או שהמס שולם נמוך מדי ויש לשלם עוד, או שהמס שולם גבוה מדי ומגיע בחזרה, או שהכל שווה ואין צורך לעשות כלום.

אולם, עד לסוף השנה אפשר לא להמתין ולבצע הליך של תיאום מס. כדאי לעשות במקרה שבמהלך השנה לעובד חלו אירועים מסויימים שעשויים להשפיע על גובה המס. הנה למי זה יכול להתאים:

  • מי שעובד בכמה עבודות במקביל.
  • מי שמקבל הכנסה מכמה מקורות.
  • מי שהוא גם שכיר וגם עצמאי.
  • ועוד.

עובד שלא עושה תיאום מס, יידרש לשלם את המס המקסימלי על ההכנסה הנוספת ולכן יש חשיבות למנוע זאת ולהקדים תרופה למכה.

איך עושים תיאום מס באינטרנט?

החל משנת 2018 כל עובד רשאי לערוך תיאום מס באינטרנט מבלי הצורך להגיע למשרדי מס הכנסה, ולבזבז זמן יקר שם. אפשר לערוך תיאום מס באינטרנט באחת מ-2 הדרכים הבאות:

  1. יישום לעריכה באופן מקוון – אפשר לערוך באופן מקוון, להוריד ולהדפיס אישורים. זה מתאים למי שעורך לראשונה בשנת המס, או שהכנסתו עד כ-300 אלף ₪ בשנה או עבור נק' זיכוי (תושב, ילדים, בן זוג ללא הכנסות ומשפחה חד הורית). המערכת מחייבת הזדהות. כניסה לאתר.
  2. מערכות הפניות לבקשה באופן מקוון – מי שלא יכול לעשות בדרך הראשונה, יכול לעשות בדרך זו שמאפשרת לשקלל את כל הקלות המס ומתאימה עבור תיאום מס נוסף בשנה (מעבר לאחד). האישור לא מידיים אלא לאחר 5 ימי עסקים ואפשר יהיה להורידם דרך היישום לאחר מכן. יש לשלוח את כל המסמכים הרלוונטיים. המערכת לא מחייבת הזדהות. כניסה לאתר.

מה עושים עם המסמכים?

לאחר ביצוע הליך תיאום מס, לא משנה באיזו דרך – יש להגיש את המסמכים אל כל המעסיקים או משלמי הקצבאות למינהם. המסמכים עוזרים למעסיקים או משלמי הקצבאות להבין איך הם צריכים לנכות (להוריד) מכם מס הכנסה.

האם צריך תיאום דמי ביטוח לאומי / בריאות?

כדאי ומומלץ לתאם דמי ביטוח לאומי / בריאות גם מול המוסד לביטוח לאומי. אפשר להגיש גם באופן מקוון באתר של המוסד.

מה לגבי החזר מס?

בסוף השנה אפשר לדעת האם שילמתם יותר מס ממה שהייתם צריכים לשלם. אם נגבה מכם יותר מס הכנסה ממה שחושב – אתם עשויים להיות זכאים לקבלת החזר מס.

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!

    לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט