הלוואה מקרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות וביטוח מנהלים – מדריך

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

יש לכם חיסכון פנסיוני ואתם צריכים הלוואת אשראי? תוכלו לקחת הלוואה מקרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות או ביטוח מנהלים. מדובר על אשראי זול יחסית לסוגי האשראי המקובלים האחרים.

כך תוכלו לקבל הלוואה מגוף מוסדי בתנאים טובים.

מה זו ההלוואה מחיסכון פנסיוני?

הלוואה מקרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות וביטוח מנהלים היא הלוואה שאפשר לקבל עבור כספי החיסכון הצבורים בחיסכון הפנסיוני שלנו. אם אתם חושבים שאפשר לקחת הלוואה רק דרך הבנק או חברת האשראי.. טעיתם.

הלוואה מהפנסיה או מהחיסכון היא ההלוואה הטובה ביותר שאתם יכולים לקחת משום שהיא מקנה לכם סכום כסף לא קטן, ריבית נמוכה יחסית לשוק ותנאים בדומה להלוואה מסחרית רגילה כמו שאתם בטוח מכירים.

האמת? במקום לפרוע את כספי קופת החיסכון שלכם, אתם יכולים להמשיך לחסוך ולהנות מהריבית (תשואה על הכסף) ומהתנאים הנוספים שבגלל ההפקדות לחיסכון ומנגד לקבל אשראי בריבית נמוכה ממש בהשוואה לשוק ההלוואות בישראל.

הסיבה לכך היא שההלוואה הזו מצויינת ניתנת כנגד הכספים הצבורים שלכם בקופת החיסכון. כך שהגוף הפיננסי יודע שאם לא תחזירו את הכסף הוא יוכל לקחת את סכום ההלוואה מתוך סך החיסכון שלכם – המשמעות היא שאין לו סיכון כלל – ולכן הריבית לא צריכה לקחת בחשבון פרמטרים של סיכון כלשהם.

הלוואה מחיסכון לפנסיה – למי זה מתאים?

אם אתם צריכים הלוואה או אשראי לצורך מימון המטרה שלכם, ויש לכם חיסכון פנסיוני כמו קרן פנסיה, קופת גמל, ביטוח מנהלים או קרן השתלמות – ההלוואה הזו יכולה להתאים לכם מאוד.

לאילו מטרות אפשר לקבל?

הגוף המוסדי או החברה המנהלת – זו שמנהלת את כספי החיסכון שלכם – יכולה להעניק לכם הלוואה למטרות רבות. רוב הסיכויים שהיא לא צריכה את המידע הזה, אבל גם אם כן, היא אינה מגבילה אתכם.

רוצים לקנות רכב חדש? לרכוש השכלה גבוהה? לקנות בית או נכס? להשקיע בחיסכון? לפתוח עסק? לעשות שיפוץ בבית? – ההלוואה מתאימה לכם!

לכמה זמן אפשר לקחת את ההלוואה?

אתם יכולים ליטול את ההלוואה לתקופה של עד 84 חודשים (7 שנים).

כמה כסף אפשר לקבל מהלוואה של הפנסיה?

סכום הכסף המירבי שאתם יכולים לקחת נקבע לפי סוג מוצר החיסכון שיש לכם וכמות הכסף הצבורה בה. כל עוד סכום הכסף שאתם צריכים נמצא עד לתקרה הזו – אתם יכולים להיות זכאים אליה.

הנה הסכום המירבי שאתם יכולים לבקש, לפי סוג מוצר החיסכון שלכם:

  1. הלוואה מקרן פנסיה או הלוואה מביטוח מנהלים – אפשר לקבל עד 30% מתוך סך הצבירה בקופה וללא חישוב רכיב הפיצויים.
  2. הלוואה מקופת גמל – אפשר לקבל עד 80% מתוך הכספים הנזילים או עד 30% מתוך הכספים הלא נזילים.
  3. הלוואה מקרן השתלמות – אפשר לקבל עד 80% מתוך הכספים הנזילים או עד 50% מתוך הכספים הלא נזילים.

כספים נזילים אלו כספים שאפשר למשוך אותם בכל עת ללא קנסות ולפי הוראות החוק.

כמובן שלא ניתן לתת כסף כנגד כספי הפיצויים, משום שאלו כספים שאפשר למשוך אותם בעת פיטורים או התפטרות.

ריבית על הלוואה פנסיונית – כמה משלמים?

הלוואה כנגד כספי קרן פנסיה, קופת גמל, ביטוח מנהלים או קרן השתלמות, ניתנת בתנאים מצויינים בהשוואה להלוואות דומות של הבנקים או גופים נותני אשראי אחרים. מכיוון שההלוואה ניתנת כנגד שעבוד הכסף בחיסכון, לגוף הפיננסי אין סיכון כמעט והוא יכול להיות בטוח שאתם תחזירו את הכסף בוודאות, אחרת הוא ימשוך את הכספים משם.

הריבית הניתנת על הלוואה כזו משתנה בהתאם לסוג הכסף – ככל שהכספים הם יותר נזילים וניתנים למשיכה בכל עת, כך הסיכון נמוך יותר והריבית עליהם נמוכה יותר.

בכל מקרה, הריבית נעה בין 2 הטווחים הבאים: ריבית פריים מינוס 0.5% ועד ריבית פריים פלוס 5%.

בנוסף, ייתכן ותחול עמלת פירעון מוקדם אם החוסך הלווה ירצה להחזיר את ההלוואה לפני הזמן, אבל זה לא תמיד קיים. כמובן, אין יותר עלויות נוספות.

איך לקבל הלוואה כזו?

יש לכם כספים באחד ממוצרי החיסכון שכתבנו בכתבה זו? פשוט מאוד פנו אליהם.

רוב הסיכויים כי תצטרכו להגיש טופס בקשה לקבלת הכספים ושם עליכם למלא את כל הפרטים החשובים כמו גובה ההלוואה, תקופה ועוד. כמו גם, תתבקשו לספק הרשאה חתומה של הוראת קבע למשיכת הכסף מהבנק.

בנוסף, תתבקשו לספק מידע פיננסי אודותכם כמו תלושי שכר או מסמכים המעידים על הכנסות, תדפיסי עובר ושב בחשבון הבנק וכד'.

הגוף הפיננסי שמנהל את החיסכון שלכם יבחן את הנתונים ואז יקבע כמה כסף הוא יכול לתת לכם ובאילו תנאי אשראי. אם הוא יאשר את ההלוואה, הוא יעביר את הכסף ישירות לחשבון הבנק שלכם.

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!

    לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט