מס יבוא אישי – כמה משלמים מכס, מע"מ ומסים אחרים על קניות באינטרנט

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

קונים באינטרנט או טסים לחו"ל וחוזרים עם מוצרים? אתם צריכים להכיר את כל העלויות הנלוות וגם.. את גובה מס יבוא אישי על המוצרים הללו. המסים משפיעים על כדאיות העסקה ולכן כדאי לחשב זאת מראש.

כך תדעו מהם המסים על יבוא אישי.

מה זה מס יבוא אישי בכלל?

אז לפני הכל, חשוב לדעת כי בשנת 2019 פורסם צו יבוא אישי חדש שמגדיר מהו יבוא אישי, כך שעל יבוא אישי חלים המסים הרגילים על יבוא. ברגע שעוברים והיבוא אינו אישי, כלומר הוא מסחרי, עליו חלים הוראות חוק אחרות.

יבוא אישי הוא יבוא של עד 30 מוצרים במשלוח אחד שערכו עד 1,000 דולר לכל היותר, או עד 5 מוצרים במשלוח אחד שערכו מעל 1,000 דולר. משלוח יכול לכלול כמה הזמנות תוך 72 שעות וזו נקודה חשובה להכיר.

אז מהם מסי יבוא אישי? אלו מסים שחלים על קניות באינטרנט או קניות בחו"ל והבאה לארץ. מס יבוא אישי מורכב מ:

  1. מע"מ (מס ערך מוסף) – מס בגובה 17% המוטל על מוצרים ושירותים לצרכן סופי.
  2. מכס – מס שמוטל על יבוא מוצרים ושירותים ששיעורו משתנה בהתאם לקטגוריה של המוצר או סוג המוצר.
  3. מס קניה – מס מיוחד שמוטל על מוצרים ספציפיים כדי להקטין את הקניה שלהם לעודד יצור מקומי. שיעור המס משתנה.

שיעורי מס יבוא אישי בישראל על מוצרים

כדי לדעת מהם שיעורי מס יבוא אישי, צריך לדעת מהו גובה ערך המשלוח / ההזמנה, כיוון ששיעור המס משתנה בהתאם למדרגות מחיר, כך שככל שהמחיר גדל שיעורי המס גדלים. הנה מדרגות המס:

יבוא אישי עד 75 דולר

משלוח והזמנות עד 75 דולר פטורים מכל מסי יבוא אישי. לא משלמים בכלל מסי יבוא, למעט אם מדובר על מוצרים מיוחדים שיש עליהם מס ייעודי כמו מוצרי טבק ואלכוהול.

יבוא אישי של 75 דולר עד 500 דולר

כאשר רוכשים מוצרים עם הזמנות ומשלחו שערכו בין 75 דולר ועד 500 דולר, משלמים רק מע"מ בגובה 17% על המוצר. אין מכס על מוצרים בטווח מחירים זה, למעט מוצרים מיוחדים כמו טבק ואלכוהול.

ייתכן כי חל גם מס קניה על מוצרים מיוחדים.

יבוא אישי של 500 דולר עד 1000 דולר

כאשר המשלוח / ההזמנה הכוללת מוצרים או שירותים, שערכה בין 500 דולר ועד 1000 דולר, משלמים גם מע"מ 17% וגם מכס לפי שיעור בהתאם למוצר. ייתכן כי חל גם מס קניה על מוצרים מיוחדים.

יבוא אישי מעל 1,000 דולר

על משלוח והזמנות של מעל 1000 דולר, חלים כל המסים שהם המע"מ והמכס כמו במדרגה הקודמת. כמו כן, חל גם מס קניה על מוצרים מיוחדים.

איך מחשבים את גובה המס?

כדי לדעת מהו שיעור המס שמוטל על המוצר, או באיזו מדרגה ההזמנה נמצאת, בודקים לפי ערך המוצר (הסחורה / הטובין) בלבד. אך החישוב נעשה על פי הערך הכללי של כל ההזמנה כולל משלוח, דמי ביטוח וכד'.

אם ההזמנה כוללת את הביטוח והמשלוח ואת מחיר המוצרים ביחד, ולא ניתן להפריד בינהם, אז הבדיקה והחישוב נעשות לפי הערך הכולל.

דוגמאות

דוגמה א: אם המוצר עולה 70 דולר והמשלוח עולה 15 דולר – אז לא משלמים בכלל מסים מכיוון שערך המוצר הוא נמצא במדרגה ראשונה בה אין מסים.

דוגמה ב: אם המוצר עלה 75 דולר והמשלוח 10 דולר – אז משלמים מע"מ בגובה 17% מכיוון שהמוצר נמצא במדרגת מס שניה. לפיכך, המע"מ מוטל על 85 דולר ולכן העלות הכוללת ליבואן היא 99.45 דולר (1.17 * 85$).

טבלת מסים מרוכזים

הנה כל המסים החלים על המוצרים בהתאם לערך המשלוח הכולל:

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!

    לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט