דלקן אוניברסלי – איך גם אתם יכולים להנות?

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

בעקבות הרפורמה בתחום הדלק, החל משנת 2019 אפשר לתדלק רק עם דלקן אוניברסלי בתחנות הדלק השונות ולא בהתקנים ישנים. הרפורמה הזו טובה לציבור הנהגים והעסקים ומקלה עליהם באופן ממשי.

הנה כל המידע החשוב ביותר עבורכם.

מה זה דלקן אוניברסלי?

בעלי עסקים, בעלי ציי רכב או אפילו אנשים פרטיים, יכולים להשתמש בשירותי רכישת דלקן / התקן תדלוק באמצעות חשבונית חודשית מרוכזת ולא תשלום במקום (במזומן או באשראי) עבור כל תדלוק. זה מאוד נוח בעסקים שיש להם צי רכבים או כמות גדולה של נהגים – בעל העסק לא צריך לתת כסף לנהג כדי שיתדלק (במיוחד כאשר מדובר על כמה נהגים וכמה תדלוקים ביום / שבוע וכד'.

דלקן אוניברסלי (או בשמות האחרים: התקן תדלוק אוניברסלי, דלקן אוטומטי, התקן תדלוק אוטומטי כללי) הוא למעשה דלקן / התקן תדלוק שגם מאפשר תשלום בחשבונית חודשית ולא במקום במזומן, אלא שהוא גם אוניברסלי – מתאים לכולם.

במילים אחרות, הנהג של הרכב יכול לתדלק את הרכב לא רק עם חשבונית חודשית, אלא שהוא גם לא מחוייב לתדלק אותה תחנת דלק. כלומר, הוא יכול לתדלק בכל תחנה, בלי קשר לחברת הדלק שיש לו הסכם עם חשבונית חודשית.

המשמעות היא פשוטה – הלקוח של תחנת הדלק (חברת ציי רכבים, בעלי עסקים וכד'), לא חייבים לתדלק באחת התחנות הממותגות שלה ויכולים לעשות זאת בכל מקום, אפילו אצל חברה מתחרה.

הרפורמה בענף גם קובעת כי אין יותר דלקן / התקן תדלוק ממותג של חברה מסויימת, וכל הדלקנים הקודמים לא תקינים ובעל העסק יכול לרכוש רק דלקנים אוניברסליים.

רגע.. איך זה עובד בכלל?

תדלוק עם דלקן אוניבסרלי הוא פשוט מאוד. לאחר ההצטפרות לאחת מחברות הדלק בהסכם לרכישת דלק, מתקינים טבעת מיוחדת בפתח כניסת הדלק לרכב על ידי גופים מוסמכים לכך. הטבעת הזו היא טבעת אוניבסרלית ששייכת רק לרכב ולעסק הספציפי, והיא זאת שמפעילה את משאבת הדלק.

ברגע שניגשים לאחת מתחנות הדלק, צריך לגשת אל משאבת תדלוק אוניברסלי, זו משאבה שיודעת לזהות את הטבעת האוניבסרלית בפתח כניסת הדלק, ואז ברגע שמנסים לתדלק כרגיל, המשאבה מופעלת. אם לא מוצאים משאבה כזו – פשוט כדאי לשאול את המתדלק או מנהל התחנה.

בסיום התדלוק כמובן לא צריך לשלם כסף.. ולא, זה לא בחינם, פשוט מקבלים פתקית שמציגה כמה ליטרים של דלק נכנסו לרכב, סוג של אסמכתא. כך פועלים במהלך כל החודש, כאשר בסוף החודש, חברת הדלק שיש איתה הסכם, שולחת חשבונית לתשלום ושם פירוט של כל התדלוקים השונים ולרבות תאריכים ושעות, מיקומים ועוד.

הרעיון של דלקן אוניבסרלי, שמעתה לא חייבים לתדלק רק באותה חברת דלק, אלא שאפשר לתדלק בכל מקום ובסוף החודש עושים התחשבונית מול אותה חברה.

האם זה כדאי?

בדרך כלל, הסכם לרכישת דלק בכמויות, מתאים לעסקים ולחברות שיש להם ציי רכב שונים, כמו למשל חברות הובלות ומשאיות, יבואני רכב, חברות שיש להם כמה רכבים למנהלים ולעובדים, או חברות נוספות שיש להם כמות גדולה של רכבים לצורך מתן שירות, טיפול, תמיכה ועוד.

הסיבה לכך, שהם רוכשים דלק בכמויות, נוח להם לנהל את החשבוניות כך, הם לא צריכים להביא כרטיס אשראי או מזומן לכל עובד / נהג, והם גם עשויים להיות זכאים לקבל הנחת כמות.

עבור אנשים פרטיים, זה פחות מתאים, אלא אם כן, הם נוסעים הרבה ויכולים לקבל הנחה בהסכם כזה.

מה עם יש דלקן רגיל / משוייך?

לא ניתן לעבוד יותר עם דלקן / התקן תדלוק משוייך לאחת מחברות הדלק. חייב להעביר את כולם למנגנון של דלקן אוניברסלי, אחרת לא יוכל להתבצע יותר תדלוק.

איך מצטרפים?

כדי להצטרף, אפשר לפנות לאחת מחברות הדלק לקבלת תנאים ומחירים, בהתאם לכוח המיקוח שלכם. כמו כן, יש לשלם כמה מאות ₪ עבור רכישה והתקנת הטבעות ברכב.

אפשר לפנות אל חברות מורשות להתקנת דלקן אוניברסלי שהם: רוזמן הנדסה, אורפק טכנולוגיות וגם נתב שירותים. כמו כן, אפשר לפנות ישירות לחברות הדלק, דור אלון, פז, סונול, דלק, טן, סד"ש, מיקה ועוד.

בנוסף, ניתן גם לפנות אל תדלוק דלקן אוניברסלי, מיזם צרכני שמסייע לכם לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר.

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!

    לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט