החזר מסי יבוא אישי – איך ומתי מקבלים בחזרה את המס ששולם על יבוא מוצרים מחו"ל

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

אם קניתם מוצרים באינטרנט או הבאתם מוצרים לארץ, ייתכן כי שילמתם עליהם מסי יבוא, אך במקרים מסויימים מגיע לכם לקבל החזר מסי יבוא אישי. כמו שמשלמים מס, אפשר גם לקבל בחזרה לפי תנאים.

כך תבינו איך עושים זאת.

מהו החזר מסי יבוא אישי?

החזר מס יבוא אישי הוא תשלום שאפשר לקבל אותו בחזרה במקרים בהם שילמתם יותר מסי יבוא אישי ממה שהייתם צריכים על רכישת מוצרים או סחורות מחוץ לארץ. בדרך כלל המסים מחושבים נכון, אך יש מקרים בהם כן אפשר לקבל בחזרה תשלום ששולם בסכום עודף.

מסי יבוא אישי הם מס ערך מוסף, מכס ומס קניה והם מוטלים על מוצרים שנקנו בחוץ לארץ ויובאו לישראל. המסים מחושבים לפי מדרגות מסויימות כך שיש פטור מלא ממסים, יש פטור חלקי ויש מקרים של חישוב מלא ללא פטור.

כך למשל, אם החזרתם מוצרים לספק, ביטלתם את ההזמנה או שגיליתם כי לא קיבלתם הטבת מס, אז אפשר לבקש בקשה לקבלת החזר על המס ששולם.

למי מגיע?

ככתוב מקודם, החזר מסי יבוא אישי מגיע רק למי ששילם יותר מס ממה שהיה צריך. במקרים מסויימים ניתן לבקש ערעור וחישוב מחדש, אך זאת עושים לפני תשלום המס, לרוב.

איך מקבלים החזר מס יבוא אישי?

כדי לקבל את ההחזר, קודם כל אתם צריכים למלא טופס בקשה להחזר כאן. בטופס הזה צריך למלא את הפרטים האישיים ופרטי העסקה לגביה מתבקש ההחזר.

לאחר מכן אתם צריכים לצרף מסמכים מאמתים לבקשה שלכם, בין היתר:

  • קבלה על תשלום המסים.
  • אישור החזרת מוצרים לספק או התכתבות עימו.
  • אישור זיכוי או החלפת מוצרים מהספק.
  • צילום צ'ק מבוטל או אישור ניהול חשבון.

אם היבוא נעשה עם חברת בלדרות, אתם צריכים לפנות ליחידת תביעות, פקדונות וגרעונות, בבית מכס נמל תעופה בן גוריון. אפשר לפנות דרך הטלפון 074-7611789/790 או דרך הדואר האלקטרוני tpntbg@taxes.gov.il.

בנוסף, אם סכום תיבעת ההחזר עולה על 200$, צריך למלא טופס בקשה לבדיקת מכס כאן ולהחתימו על ידי פקיד הדואר. לאחר מכן לצרף את הטופס הזה.

רשות המסים תבדוק את הבקשה לאחר שהיא מלאה עם כל המסמכים ותשיב תשובה בתוך 30 ימים.

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!

    לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט