החזר מס בגין אדם נטול יכולת (ילד או בגיר עם מוגבלות)

לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט

הורה לאדם נטול יכולת (ילד או בגיר עם מוגבלות) בישראל יכול להנות מהטבות מס מרשות המסים ולקבל החזר מס הכנסה בגלל נקודות זיכוי הניתנות לו בגלל ההחזקה של ילד או בגיר כזה.

הסבר על החזר מס זה.

מה זה החזר מס עבור נטול יכולת (ילד או בגיר עם מוגבלות)?

החזר מס או החזר מס הכנסה, הוא תקבול שמקבלים בחזרה ממס הכנסה בגלל סכומים ששילמתם יותר ממה שהייתם צריכים לשלם בשנת מס מסויימת. כאשר מקבלים הכנסות, משלמים מס הכנסה. אבל כאשר ההכנסות קטנות או יש שינויים או זיכויים, אפשר לקבל החזר על תשלומי מס ששילמנו יותר מדי.

נטול יכולת (ילד או בגיר עם מוגבלות), הוא ילד (עד גיל 19) או בגיר אשר סובל ממגבלות מסויימת כמו שיתוק בגפיו, עיוורון, פיגור שכלי, פיגור התפתחותי או סובל ממחלה קשה.

החזר מס להורה לילד או לבגיר עם מוגבלות (נול יכולת), היא הטבה במס שניתנת לאדם או לבן או בת הזוג שלו, שיש לאחד מבני הזוג ילד או בגיר נטול יכולת הסובל מאותן בעיות. ההחזר מבוסס נקודות זיכוי במס, כך שמי שלא קיבל אותם כהוגן ושילם מס, יכול לקבל אותם בחזרה.

מי זכאי?

כל הורה (אחד מהם) אשר יש לו או לבן או בת הזוג שלו:

  • ילד נטול יכולת (עד גיל 19) – הסובל משיתוק, עיוורון, פיגור שכלי, פיגור התפתחותי או סובל ממחלה קשה, או ילד המקבל גמלת ילד נכה.
  • בגיר נטול יכולת (גיל 19 ומעלה) – הסובל משיתוק, עיוורון, פיגור שכלי, פיגור התפתחותי או סובל ממחלה קשה עם אי כושר השתכרות.

גובה החזר המס

סכום החזר המס מחושב לפי נקודות זיכוי ממס הכנסה. ההחזר הוא בשווי של 2 נקודות זיכוי, עבור כל ילד או בגיר שהוא נטול יכולת.

הזכאות ניתנת להורה אחד בלבד.

    קבל/י הצעת מחיר ממומחה כעת!

    לשתף: קישור פייסבוק טלגרם וואטסאפ אימייל לינקדאין טוויטר פינטרסט